La Jornada

Waterpolo. Partits de propera jornada

Data/HoraCategoriaEquip LocalResultatEquip Visitant
14/12/2017 22:00MASTERCN BadiaClub Natació L'Hospitalet
15/12/2017 20:45ABSOLUT MASCULÍCN TàrracoCN Badia B
16/12/2017 18:00ABSOLUT FEMENÍCN L'HospitaletCN Badia
16/12/2017 19:00ABSOLUT MASCULÍClub Natació BadiaCN L'Hospitalet
16/12/2017 20:30CADET MASCULÍCN Badia - CN CaldesCN Sant Feliu
17/12/2017 09:00JUVENIL MASCULíCN BadiaCN Molins de Rei
17/12/2017 10:00INFANTILCN TàrracoCN Badia
Partits de la jornada 16 i 17 de desembre de 2017

Natació. Propera competició

DataCOMPETICIíñLLOC
16-des3ŒÈ JORNADA LLIGA CATALANA BENJAMINA i 1ŒÈ JORNADA PRE-BENJAMINABADIA

Marian Polo: Premi millor nedadora 2016-17

Premi a la Millor nedadora del 2016-17 de la Lliga Catalana de Natació Adaptada.

A la nedadora del Club Natació Badia Marian Polo, li han atorgat aquest important premi de la natació a Catalunya.

Cada any s'entrega un trofeu al nedador que obtingui la millor puntuació, amb la suma dels seus millor resultats de cada jornada, i Marian ho ha aconseguit aquesta temporada.

La entrega s'efectua habitualment en la primera jornada de la temporada següent i el passat 18 de novembre  li van fer entrega a Mataró.

La próxima cita de Marian Polo será el Mundial de Natació Adaptada que se celebrarà a Mèxic del 27 de novembre al 7 de desembre.

Des d'aquest club la felicitem sincerament pel premi aconseguit i li desigem els màxims èxits en aquesta importantíssima prova que es el Mundial de Natació.

MarianPolo-Mataro

Assemblea General Ordinària

***Atenció: Canvi de data i hora de la reunió ***

 

Per motius d'espai, l'Assemblea General Ordinària es realitzarà el proper dijous 30 de Novembre a les 19:30h, a la Sala d'actes del Centre Cívic.

Gràcies i disculpeu les molesties que us hagi provocat aquest canvi.

 

La Junta CN Badia

Club Natació Badia

Assemblea General Ordinària

ORDRE DEL DIA:

DATA:DIJOUS, 30 DE NOVEMBRE DE 2017
HORA:19:30H
LLOC:SALA D’ACTES DEL CENTRE CÍVIC DE BADIA DEL VALLÈS
PERSONES CONVOCADES:SOCIS DEL CLUB NATACIÓ BADIA O ELS SEUS REPRESENTANTS LEGALS

TEMES DE L’ORDRE DEL DIA:

1PRESENTACIÓ
2ACCIONS REALITZADES I PENDENTS
3ESTAT DELS COMPTES
4COMISSIÓ ECONÒMICA: AUDITORIA INTERNA
5ELECCIÓ NOU MEMBRE JUNTA
6PRESSUPOST TEMPORADA 2017/18
7APROVACIÓ DELS ESTATUS
8PRESENTACIÓ DEL CLUB
9FESTA DE NADAL
10 PRECS I PREGUNTES

 

Documentació per l'Assemblea

Proposta de Reforma dels Estatuts del ClubVeure document
Resum del Comptes des de Juliol fins NovembreVeure document

Calendari 2017-18 de competicions de Natació

Competicions de Natació

DataCOMPETICIÓLLOC
7-octubreFONS I ESTILS i J-ABSOLUT (1ª J. Ll. Cat) i
1ª JORNADA ALEVIN
BADIA
21-octubre1ª JORNADA LLIGA CATALANA PER EQUIPS PRE-BENJAMINAEUROPA
28-octubre1ª JORNADA LIGA BENJAMINEUROPA
11-novembre2ª JORNADA LLIGA CATALANA ALEVÍBADIA
18-novembre2ª JORNADA LLIGA CATALANA ABSOLUTA 2ª JORNADA DE LLIGA INFANTILMINORISA
18-novembre2ª JORNADA LLIGA CATALANA PER EQUIPS PRE-BENJAMINAPINETONS
25-novembre2ª JORNADA LLIGA CATALANA BENJAMINAMINORISA
24-novembreC.ESPAÑA ABS P 25C.N.BARCELONA
2-desembre3ª JORNADA LLIGA CATALANA ALEVÍCALDES
2-desembreTROFEU D'HIVERNBADIA
8-desembreC.C.HIVERN INFANTIL
16-desembre3ª JORNADA LLIGA CATALANA BENJAMINA i 1ª JORNADA PRE-BENJAMINABADIA
17-desembreFESTIVAL CLUB NAVIDADBADIA
20-desembre3ª JORNADA CIRCUIT CATALÀ DE TROFEU i OPEN i C.C.HIERN JUNIORTERRASSA
20-gener3ª JORNADA LLIGA CATALANA ABSOLUTA i 3ª JORNADA DE LLIGA INFANTIL
20-gener1ª JORNADA ESCOLAR
20-gener4ª JORNADA LLIGA CATALANA ALEVÍMINORISA
27-gener4ª JORNADA LLIGA CATALANA BENJAMINA i 2ª JORNADA PRE-BENJAMINACALDES
3-febrer3ª JOR INFANTIL i 3ª JOR LIGA CAT ABSBADIA
10-febrer5ª JOR ALEVINCALDES
17-febrerCAMPIONAT D'ESPANYA PER COMUNITATS AUTÒNOMES INFANTIL I JÚNIOR
18-febrerTROFEU DE PRIMAVERA IBADIA
18-febrer2ª JORNADA ESCOLAR
23-febrerCAMPIONAT DE CATALUNYA D'HIVERN ALEVÍ
3-març 4ª JORNADA DE LLIGA INFANTILMINORISA
3-març5ª JOR BENJAMIN - 3ª PREBENJAMINBADIA
10-març4ª JORNADA CIRCUIT CATALÀ DE TROFEUSSABADELL
10-març3ª JORNADA ESCOLAR
17-marçCAMPIONAT D'ESPANYA PER COMUNITATS AUTÒNOMES EDAT ESCOLAR
23-marçCAMPIONAT D'ESPANYA D'HIVERN INFANTIL
24-març6ª JORNADA LLIGA CATALANA ALEVÍRUBI
1-abril4ª JORNADA ESCOLAR
7-abril6ª JORNADA LLIGA CATALANA BENJAMINA i 4ª JORNADA PRE-BENJAMINAPARETS
14-abrilPROVA DE NIVELL BENJAMINA
14-abril5º JOR INFANTILSALLENT
1ª o 2ª set-abrilCAMPIONAT D'ESPANYA ABSOLUT OPEN DE PRIMAVERA
21-abril5a JORNADA CIRCUIT CATALÀ DE TROFEUS- COPA ABSMEDITERRANI
29-abril5ª JORNADA ESCOLAR
28-abril7ª JORNADA LLIGA CATALANA ALEVÍBADIA
12-maigTROFEO PRIMAVERA IIBADIA
12-maig7ª JORNADA LLIGA CATALANA BENJAMINA i 5ª JORNADA PRE-BENJAMINACALDES
19-maig1ª JORNADA FONS I ESTILS ALEVÍBADIA
9-junyTROFEO D'ESTIUBADIA
9-junyFINAL TERRITORIAL BENJAMINA
25-junyCAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESTIU JÚNIOR i 7ª JORNADA CIRCUIT CATALÀ DE TROFEUS
30-junyCAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESTIU ALEVÍ
6-juliolCAMPIONAT DE CATALUNYA D'ESTIU INFANTIL
11-juliolCAMPIONAT D'ESPANYA D'ESTIU ABSOLUT OPEN I JÚNIOR
19-juliolCAMPIONAT D'ESPANYA D'ESTIU ALEVÍ
26-juliolCAMPIONAT D'ESPANYA D'ESTIU INFANTIL

Màsters. Fase 1

Calendari

Data/HoraEquip LocalResultatEquip Visitant
19/10/2017 22:00CN Badia4 - 10CN Sant Andreu
26/10/2017 22:00Club Natació Poble Nou11 - 8CN Badia
09/11/2017 22:00CN Badia10 - 5CW SANT ADRIA A
16/11/2017 21:00CW SANT ADRIA B10 - 8CN Badia
23/11/2017 22:00CN Badia10 - 11CLUB ESPORTIU MEDITERRANI
30/11/2017 22:00CN Terrassa8 - 4CN Badia
14/12/2017 22:00CN BadiaClub Natació L'Hospitalet
21/12/2017 22:00CW Can DragóCN Badia
11/01/2018 22:00CN BadiaCN Mataró
18/01/2018 21:45CN Atlètic-BarcelonetaCN Badia
25/01/2018 22:00CN BadiaCN Molins de Rei
08/02/2018 22:00CN CatalunyaCN Badia
15/02/2018 22:00CN BadiaCN Martorell
22/02/2018 22:00CN SabadellCN Badia
15/03/2018 22:00CN BadiaCN Premià
22/03/2018 22:15UE HortaCN Badia

Classificació

 EquipPPJPGPEPPGFGC
1CN Terrassa1244004223
2CN Molins de Rei1043015023
3CN Mataró 93300508
4CN Sant Andreu933003510
5CLUB ESPORTIU MEDITERRANI942112725
6CN Sabadell942112624
7CN Catalunya842023630
8CN Martorell842023333
9UE Horta732012427
10Club Natació Poble Nou 741123536
11CN Premià741122232
12CN Badia641033036
13Club Natació L'Hospitalet641032037
14CW SANT ADRIA B641032841
15CW SANT ADRIA A641031834
16CW Can Dragó531021344
17CN Atlètic-Barceloneta440041945
Actualitzat a 23/11/17

Competició de Fons i Estils i Lliga Infantil i Aleví

Ja s’ha passat l’estiu. Ja hem tornat a la rutina del treball, les escoles, les activitats extraescolars, i ja han arribat, ja tenim aquí les competicions.

El proper dissabte 7 d'octubre tenim la primera competició de natació.

Aquesta vegada, per començar amb bon peu, fem la competició a la nostra piscina, es a dir, que no hi ha excusa per no anar a animar als nostres nedadors i nedadores.

Les proves que es faran en la competició son:

  • -  Fons i Estils Absolut-Junior.

  • -  1a Jornada de la Lliga Infantil i Aleví

    Preneu nota i no falteu.

    Dissabte, 7 d’octubre
    A les 15:30h
    Piscina de Badia del Vallès

Aquí us podeu descarregar els llistats de les diferents curses i sèries: Crystal Reports - Lista de Salida

IV Torneig de Waterpolo del CN Badia

Tot arriba i tot passa. El torneig de waterpolo d'aquest estiu també.

El temps es va comportar fenomenalment i malgrat que amenaçava pluja i fred, finalment ens va regalar un parell de dies fantàstics de sol.

Amb la fantàstica col·laboració de molts voluntaris, l'ajuda de l'ajuntament i la participació d'un grup de clubs amics, van passar un parell de dies gaudint del waterpolo i entre amics.

Esportivament, el torneig va servir per anar preparant els jugadors de cara a la temporada. Es van veure bons partits i el nivell d'alguns equips era molt bo.

Sent optimistes podem dir que els nostres equips d'infantils i cadets tenen encara molt recorregut a fer, però ni molt menys això ens ha de preocupar, ho recorrerem.

En la categoria infantil es va veure una final emocionant entre els dos equips de l'Atlètic Barceloneta, el de nois i el de noies.

Una final molt, molt ajustada i emocionant, que es va decidir finalment pels penals i que van guanyar els nois.

En la categoria de cadets la final la van protagonitzar el Rubí i el Granollers. Un partit també intens i de bon nivell que va acabar guanyant el Rubí.

I per l'entrega de premis vam comptar amb el Regidor d'Esports de Badia, Josep Martínez i per les waterpolistes de la selecció Pili Peña i Olga Domènech.

Contents amb el resultat tant esportiu com social, ens acomiadem del torneig fins a l'any vinent.

Horaris de Waterpolo

Escola de Natació i Waterpolo

Dimarts - Dijous - Divendres 17:20 a 18:05
Entrenament de natació i waterpolo

Categoria Benjamí

De dilluns a divendres 17:15 a 18:45
Entrenament de natació i waterpolo

Categoria Aleví

De dilluns a divendres 18:30 a 20:30
Entrenament de natació i waterpolo

Categories Infantil Mixta i Cadet Masculí

Dilluns i Divendres 19:00 a 21:00
Dimarts i Dijous 19:30 a 21:30

Cadet Femení i Absolutes Femení

Dilluns - Dimarts - Dijous - Divendres20:30 a 22:30

Categories Juvenil i Absolut Masculí

Dilluns - Dimarts - Dijous - Divendres21:00 a 23:00
Dimecres20:30 a 22:30

Horaris de Natació

Grups Alevins, Infantil, Júnior i Absoluts

Pretemporada. Entre el 4 i el 8 de setembre

Matí10:30 a 12:30Entrenament físic i natació a la piscina coberta
Tarda18:30 a 19:30Entrenament físic a la piscina exterior
 19:30 a 20:30Natació a la piscina exterior

Temporada. Del 12 de setembre fins a final de temporada

Sempre a la piscina coberta
Dilluns - Dimecres - Dijous 6:15 a 7:30 Entrenament físic i natació
Dimarts – Dijous - Divendres 18:30 a 19:00 Entrenament físic
19:00 a 20:30 Natació
Dilluns - Dimecres 16:00 a 18:00 Natació (Només Alevins del 2004, Infantils, Juniors i Absoluts)

Material necessari: Roba i sabatilles de gimnàstica i roba i material de natació (Pales de mans, Pull-Boy, i es obligatori el tub i les aletes)

Grups Prebenjamí i Benjamí

Temporada. Del 8 de setembre fins a final de temporada

Sempre a la piscina coberta

Tarda17:15 a 17:30Entrenament físic (només Benjamins)
17:30 a 18:45Natació

Material necessari: Roba i sabatilles de gimnàstica i roba de natació.

Escola de Natació

Temporada. Del 3 de setembre fins al 20 de Juliol

Sempre a la piscina coberta

Dimarts – Dijous - Divendres17:20 a 18:05

Material necessari: Roba  de natació.