Absolut Masculí

Calendari

Data/HoraEquip LocalResultatEquip Visitant
14/10/17 15:30CN L'Hospitalet6 - 5Club Natació Badia
21/10/17 18:15Club Natació Badia9 - 13CN Poble Nou
28/10/17 19:00GEiEG7 - 17Club Natació Badia
04/11/17 18:15Club Natació Badia8 - 6CW Sant Adrià A
11/11/17 17:45CN Granollers B8 - 8Club Natació Badia
25/11/17 15:15CN Minorisa9 - 15Club Natació Badia
02/12/17 19:30Club Natació Badia11 - 10CN Rubí B
16/12/17 19:00Club Natació Badia8 - 13CN L'Hospitalet
13/01/18 17:00CN Poble Nou10 - 9Club Natació Badia
20/01/18 18:15Club Natació BadiaGEiEG
27/01/18 17:30CW Sant Adrià AClub Natació Badia
10/02/18 18:15Club Natació BadiaCN Granollers B
17/02/18 19:30Club Natació BadiaCN Minorisa
03/03/18 21:00CN Rubí BClub Natació Badia

Classificació

 EquipPPJPGPEPPGFGC
1CN L'Hospitalet1286029254
2CN Rubí B1065016946
3CW Sant Adrià A1085038761
4Club Natació Badia984138172
5CN Poble Nou864026246
6CN Granollers B572144864
7CN Minorisa 472056677
8GEiEG0800851136
Actualitzat a 19/12/17

Waterpolo. Resultats i classificació de la temporada 2016-17

IV Torneig de Waterpolo del CN Badia

Els pròxims dies 16 i 17 de setembre se celebrarà a la piscina descoberta de Badia del Vallès, el IV Torneig de Waterpolo del CN Badia.

Aquest any només es competiran en les categories d'Infantil Mixt i Cadet Masculí.

Anoteu-vos en el vostre calendari aquesta cita.

A continuació us deixem la localització de la piscina on se celebra aquest torneig.

Localització de la piscina del torneig

Us esperem a tots!!!

Fenomenal resultat al torneig WP Camp de Bizkaia

Aquesta Setmana Santa el equip d'infantils Mixt del CN Badia ha participat en el torneig WP Camp de Bizkaia. En aquest torneig participàvem 16 equips de tota Espanya i del màxim nivell.

L’actuació del nostre equip ha sigut més que notable, classificant-se en sisena posició.

El moment mes intens del torneig es va produir a 4 minuts del final del partit contra el At. Barceloneta. En aquest moment i perdent per 4 gols, l’equip es va sobreposar i va remuntar aquesta diferència. Per donar la màxima emoció al partit, a 10 segons del final, quan encara es perdia per un gol, vam xutar a porta i vam marcar el gol de l’empat. Això ens portava als penals. En les tandes de penals, el At. Barceloneta anava pel davant marcant tots el penals, fins al 5é, en que va fallar i nosaltres no, guanyant el partit i passant l’eliminatòria, amb la possibilitat de jugar per al 5é o 6é lloc.

La resta de partits també van ser intens i vam donar una molt bona imatge. Vam guanyar a l'Horta i al Coruña i fins i tot els que vam perdre, vam demostrar un bon joc i vam perdre per poca diferència amb el Sabadell (1er. Classificat) i també per poc contra el Catalunya (2on. Classificat).

Resultats del partits del Grup 3er.

Sabadell 9 - 5 Badia

Badia 12 - 4 Coruña

Horta 6 - 7 Badia

Eliminatòries posteriors

Del 1 al 8:
Catalunya 9 - 6 Badia

Del 5 al 8:
Barceloneta 11 - 12 Badia

Del 5 al 6:
Askartza 8 - 4 Badia

Classificació final del torneig

1.- Sabadell
2.- Catalunya
3.- Mediterrani
4.- Molins
5.- Askartza
6.- Badia
7.- Helios
8.- At.Barceloneta
9.- Horta
10.- Montjuïc
11.- Leioa
12.- Coruña
13.- Marina Ferrol
14.- Sant Adrià
15.- Nàutica Portugalete
16.- CW Santiago

Els integrants de l'equip infantil (de esquerra a dreta):
Irene, Mireia, Joana, Clàudia, Iker, Arnau, Guillem, Pol, Fernando i Dani.

Torneig infantil mixt WP Camp de Bizkaia

L’equip Infantil Mixt amb la elit del waterpolo d’Espanya

 

 

 

Aquesta Setmana Santa, el nostre equip d’Infantils Mixt participarà en el torneig WP Camp de Biscaia.

Aquest torneig es celebrarà a Leioa, un municipi de la província de Biscaia, al costat mateix de Bilbao.

Participaran en el torneig equips d’arreu d’Espanya i del màxim nivell en waterpolo:

Atlètic-Barceloneta
CN Molins de Rei
CN Catalunya
CN Helios
CN Badia
Claret Askartza
Leioa W
CW Santiago
CN Coruña
CM Ferrol
CE Mediterrani
CN Sabadell
CN Montjuïc
CW Sant Adrià
DN Portugalete
UE Horta

 

Desitgem que aquesta experiència enriqueixi als nostres jugadors, tan esportiva com personalment.

Equip Absolut Femení – Temporada 2016-17

Entrenadora:

CRISTINA UNGO DE VELASCO BOU

Jugadores:

ANNA DARA VALLE SANCHEZ
CRISTINA UNGO DE VELASCO BOU
CRISTINA ALVAREZ LUQUE
ELENA JIMENEZ NAVARRETE
ELENA JIMENEZ MOYA
EMMA CARRERAS CULLEL
ESTHER GORRIZ MORALES
ISABEL MARIA RODRIGUEZ CORONADO
JENIFER FERNANDEZ CASTELLO
LAURA LLAGOSTERA GIL
LAURA ALMIRALL RIBAS
LAURA RODRIGUEZ DAMIAN
MARIA HIDALGO MARTINEZ
NURIA RIAÑO MARTINEZ
NURIA RUIZ SANCHEZ
ROMINA LOPEZ MONTERO
SARA CREUS SÁNCHEZ